מקום ערכים ויזמות אדם בנוף בעמ

שדות נגב – אדם , נוף ומורשת

דבר ראש המועצה : 

לכבוד הוא לי להגיש לכם תושבי שדות נגב (עזתה), אורחי האזור ואחינו מקהילת פילדלפיה. הספר מקפל בדפיו את סיפורם המופלא של האזור ומתיישביו, שנקבצו מגלויות שונות בשישה עשר יישובי שדות נגב, והניחו יסודות להקמת אזור משגשג ופורח, ללא תקדים בתולדות האזור. מימי אבות בגרר, מהווים הנוף והמורשת של האזור מסד נאמו לסיפורם המרתק של חלוצים – חרוצים ומסורים – שבאו עם צרור של כיסופים לארץ ישראל ונאחזו בקרקע מתוך אהבה ואמונה. 

על אף תלאות הדרך, הקליטה הקשה, הריחוק מלב הארץ, תנאי המחייה הקשים והמחסור , פעמה בקרב הראשונים שמחת חיים וחדוות היצירה החקלאית בארץ הקודש. מכאן ומשם נקבצו ובאו הראשונים, ויצרו בשדות נגב פסיפס חברתי ותרבותי, תוך הרמוניה ושותפות אמת בין העדות השונות. 

המתיישבים צבעו את הנגב בירוק. שדות של חקלאים כיסו את שרידי העבר. בישובים נבנו שכונות מודרניות ומוסדות חינוך, דת, ושירותי רווחה מתקדמים. מערכת החינוך היא גולת הכותרת של האזור. בפיתוחה הושקעו מאמצים ומשאבים רבים, וילדי האזור נהנים מחינוך מן הגיל הרך ועד תואר ראשון במכללת חמדת הדרום. הגנים ובתי הספר נהנים מאמצעי למידה המתקדמים ביותר. אלו פירותיו של מפעל עצום, שנוסד ונבנה בעמל רב, לתפארת האזור ולגאוות התושבים. 

אנו עומדים כיום בפני אתגר גדול של התרחבות היישובים וקליטת משפחות צעירות המוסיפות עוצמה להתיישבות באזור. הצלחנו לפתח ולהעמיק קשר ידידות כנים עם קהילת פילדלפיה אשר תרמה לקידומם של תכניות רבות בדגש על פיתוח מערכת החינוך. 

עדיין ניצבות לפנינו משימות רבות לפיתוח האזור. פיתוח ענפי תעשייה ותיירות, תוך מאמץ ליצירת מקורות תעסוקה. המשך תנופת הפיתוח ביישובים תוך דגש על שמירת ייחודם כמקומות שנעים לחיות בהם. מאמץ מיוחד נעשה להעשרת נכסי הרוח והתרבות בקהילה באזור. באמונה וכוחות משותפים נצליח להצעיד את האזור לעתיד מובטח של יצירה ופיתוח, מסד לקליטה נוספת ביישובים. 

שלמי תודות לסוכנות היהודית, לקהילת פילדלפיה, לצוות חברת "מקום", עובדי המועצה ואחרונים חביבים, המתיישבים הראשונים ביישובי המועצה, על תרומתם להפקת הספר "שדות נגב".

 

מאיר יפרח – ראש המועצה

כל הזכויות שמורות © 2014 לחברת מקום, ערכים ויזמות אדם בנוף בע"מ, רחוב דוד מרץ 30, רמת שרת, ירושלים
דילוג לתוכן